Hallstattské jezero s dětmi 3.2022

Hallstattské jezero s dětmi 3.2022

Hallstatske jezero s dětmi v zimě ❄️🌄

Respektive v březnu! Což mi přišlo jako neuvěřitelně povedený nápad.🍀

Výhody: dopolko lyžujete v mikině, děti to baví, odpoledne stihnete výlet. U jezer není sníh, je slunko a je dlouho vidět 👍 vesničky jsou téměř prázdné bez mas turistů.

Akce se zúčastnilo 10 maminek, 7 tatínku a spousta dětí. Bydleli jsme v úžasných srubech Dormio v Obertraunu na břehu Hallstatskeho jezera a denně vyletovali a lyžovali.

👉 Probádali jsme jezero Gosausee, půlka šla projet kočárem, půlka byla neupravená lesní cesta pod sněhem
👉 Jeli jsme z Obertraunu 2 kilometry vláčkem a následně lodičkou na druhý břeh do Hallstatu 🙂
👉 Prohledli jsme si Hallstat z vody i ze země, přišlo všechny jeho vyhlídky, uff to bylo schodů (o Skywalku v příštím příspěvku:-)). Hallstatt bez lidí je něco jiného než v létě, zkuste;)
👉 Vyjeli jsme lanovkou na Krippenstein, půjčili si sněžnice a doběhli na vyhlídku 5fingers (děti jsme za sebou táhli na bobech:)) to bylo něco. Ale hodně foukalo, přeci jen jste vysoko v horách. Takže příště spíš v létě nebo bez dětí. Sněžnice super:)

Lyžování ⛷️ se nám nejvíce líbilo na Dachsteinu West – půl hodinky jízdy, spoustu atrakcí pro děti, magické koberce, panáci, tunely atd. Děti si to užily a bylo to pro ně zdarma ❤️ Dospělí se střídali v lyžování a všichni byli se střediskem spokojeni, hlavně dopoledne. Odpo už byla část sjezdovek rozjezdena.

Lyžovat jsme zkoušeli i na Krippensteinu, ale nebylo to ono. Jen 2 sjezdovky, sice velmi dlouhé, ale přeplněné kabiny, na které se dlouho čekalo směrem nahoru. Spíše free ride možnosti. Dole je pro děti 1 mini jezdí i koberec a pomička, zde je ale vlek zpoplatněn.

Mějte se krásně, snad vám to něco dá a určitě do těchto míst vyrážet.

Příště hodim post s dalšími 4 dny, kdy jsme už navštěvovali i vzdálenější okolí (Wolfgamgsee atd).

Díky všem účastnicím z Active moms & kids – skupina 👍👍👍 díky Vám je mateřská jeden velký zážitek.