Autentická Papua Nová Guinea

Autentická Papua Nová Guinea

Odvážná představa o tom, že vše co se píše o nebezpečnosti některých zemí pro návštěvníky, se mě netýká. A co když o Papue a její severní části, kde teče Sepic River, moc informací v té době k mání nebylo? Když se i přes varování cestovatelů vydáte proti proudu řeky Sepic, kam už silnice nevedou, stanete se totálně závislými na místních. Zda pomohou s ochranou, co za to budou chtít nebo zda vás nechají na pospas tlupě domorodců s mačetami, kteří, když vás vidí, začnou volat: „white man, white man“ a přibližují se k Vám.

Bláznivá střelkyně, která si v roce 2013 řekla, že odjede poprvé sama do světa. Ano, mluvím o mě, vybrala jsem si Nový Zéland a pak, co je geograficky nejblíže. Takže Austrálii a Papuu Novou Guineu. Absolutně jsem neměla tušení, co se v té zemi děje. Vzala si stan a vyrazila mezi místní. Šok mě čekal hned po příjezdu, když na mě po vystoupení z místního trucku zůstala koukám celá vesnici velkých polonahých chlapů žvýkajících betel a v rukách mačety. Od té doby mě stále někdo varoval, co se mi kde může stát a místní se mnou chodili i čůrat.. Jo, bylo to hrozný. Tím horší, že já se prvně vůbec nebála. O bezpečnostní situaci, ale napíšu samostatný článek.

Já jsem se na Papue Nové Guinee vydala proti proudy Sepik river a následně pěšky několik hodin přes hory. Zůstala jsem ve vesnici, kde kdokoliv odjinud byl atrakcí. Měla jsem šanci poznat, co dělají na Papue muži a jaký život mají ženy.

Těšte se na pokračování. Zde jen pár úvodních fotek.

Další příhody z našich cest můžete sledovat na FB stránce Travel Rama nebo IG @Travel.rama. A pokud se chystáte také na cestu s dětmi a bodla by Vám nějaká ta inspirace, doporučuji naši podporující skupinu Active moms & kids.